Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) 3.1.5.

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv - Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében kiírt TÁMOP-3.1.5-09/A/2 kódszámú, Pedagógusképzések (a pedagógiai kultúra korszerűsítése, pedagógusok új szerepben) című pályázat célja a pedagógiai kultúra korszerűsítése, mely egyrészt az intézményi implementációhoz is elengedhetetlenül szükséges új módszerek (tanulóközpontú, differenciált módszertan, változatos tanulásszervezési megoldások, kooperatív tanulási technikák, projekt módszer stb.), eszközök (pl. IKT) használatának széleskörű megismertetésével és elterjesztésével, másrészt az intézmények bevonásával, a szolgáltatások és intézményi fejlesztések korszerűsítésével történik.

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv - Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében kiírt TÁMOP-3.1.5-09/A/2 kódszámú, Pedagógusképzések (a pedagógiai kultúra korszerűsítése, pedagógusok új szerepben) című pályázaton a Munkácsy Mihály Gimnázium pályázatát a Közreműködő szervezet támogatásra alkalmasnak minősítette.

A projekt leírása:

A pályázat keretében támogatható 3 olyan pedagógus oklevéllel záruló képzése a felsőoktatás rendszerében, akik a pedagógus munkakör ellátására feljogosító első szakképzettségüket legalább 10 éve szerezték meg, és pedagógus munkakörben, vagy gyermek-és ifjúságvédelmi felelős, szabadidő-szervezői munkakörben állnak a pályázó intézmény alkalmazásában. Az elvégzendő képzések segítik az oktatás minőségének javulását, támogatják a kompetencia alapú oktatás széleskörű és eredményes implementációját, valamint hozzájárulnak a pedagógusok szakmai megújulásához. Az eredményes tanulás érdekében a képzésen részt vevő kollégák munkaidő-kedvezményben részülnek.

Pályázat száma és címe: TÁMOP-2009.3.1.5-09/A/2
Pedagógusképzések (a pedagógus kultúra korszerűsítése, pedagógusok új szerepben)
Projekt címe: Tanárok új szerepben
Tehetséggondozás, innovatív pedagógiai módszerek bevezetése a mindennapi oktatási gyakorlatba
Kedvezményezett neve: Munkácsy Mihály Gimnázium
Kedvezményezett elérhetősége: 7400 Kaposvár,
Kossuth L. u. 48.
Tel.: 82/510-132
A projekt megvalósításának kezdete: 2010.08.01.
A projekt megvalósításának befejezése: Eredeti: 2012.09.30.
Módosított: 2013.06.30.
A projekt elszámolható költsége: 8.561.880.- Ft.
Az igényelt támogatás összege: 8.561.880.- Ft.
Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege: 8.561.880.- Ft.
Támogatás mértéke:100%
Pályázatkiíró: Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
1133 Budapest, Pozsonyi út 56.
www.nfu.hu
Közreműködő szervezet neve és elérhetősége: ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.
1134 Budapest, Váci út 45. "C" épület
+36 1/273-4250
www.esza.hu
Irányító Hatóság: Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Humán Erőforrás Programok Irányító Hatósága