A Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium Munkácsy Tudományos Diákköri Konferencia rendezvényt tartott, melyen 15 tanuló mutatta be dolgozatát magyar nyelv és irodalom, matematika, valamint japán kultúra témakörben.

A kiemelkedő tudományos munkát végző diákok és helyezéseik:

1.    helyezett:           Kárpáti Kitti

Dolgozatának címe:    Szabó Cecília, kinek lelkéből a Für Elise szól

Témavezető:Vörösné Tóth Aranka

2.   helyezett:          Horváth Gergő

Dolgozatának címe:   Robert Capa kalandos élete, munkássága

2.    helyezett:         Fröhlich Kristóf

Dolgozatának címe:  A sorstalan lélek küzdelme a túlélésért

3.   helyezett:         Pénteki Gergely

Dolgozatának címe:   A Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium diákjainak Japán-képe

Témavezető: Tóth Mariann

A legjobb írásbeli dolgozatot nyújtotta be: Boros Rebeka

Dolgozatának címe: Hogyan vált diktatórikus vezetővé Napóleon?

A legjobb szóbeli  prezentációt adta elő: Novák Ádám, Kovács Dóra

A dolgozat címe: Fibonacci sorozat

Témavezető: Kubatov Antalné

A Tudományos Diákköri Konferenciára tanulóink 2013. novemberében kapták meg a kiírást, melyre saját érdeklődésből, vagy tanáraik inspirálására választhattak témát.

Tizenhat tanuló nevezett be a kutató munkába nagyrészt irodalmi témákkal, ám egy matematika dolgozat is érkezett, valamint a japán kultúra iránti fogékonyságunkat is vizsgálta egy tanuló.

Az írásbeli munkák önállóságának bizonyítékaként a szóbeli prezentációkra „védésre” 2014. április 14-én került sor neves szakmai zsűri előtt. Dr. Kovács Zoltán a Kaposvári Egyetem rektorhelyettese, Dr. Vajda János docens, Nemesné Dr. Kis Szilvia, valamint Ondré Ágnes szakmai elismerésével és kritikai tanácsaival gazdagodhattak a kutató munkát végző diákok.

A tanulók munkáját a Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium kiváló pedagógusai irányították: Vörösné Tóth Aranka, Kubatov Antalné, Tóth Mariann. Felkészítő munkájukat elismerés illeti.

Intézményünk a rendezvénnyel hagyományt kíván létrehozni a sokoldalú, komplex tehetséggondozás  érdekében.

MTDK14 Galéria