"Kerékpárral a gimnáziumba"

A projekt leírása:

kerékpározó diákok

A pályázat keretében, az Európai Unió támogatásával, a kaposvári Munkácsy Mihály Gimnáziumban egy 40 férőhelyes kerékpártároló építetése és az iskola diákjai és dolgozói számára öltöző és zuhanyzó felújítása, továbbá 16 db kerékpár beszerzése valósult meg.

A 16 db kerékpár a tanároknak és diákoknak egyaránt rendelkezésükre áll. Lehetőségük nyílik arra, hogy ingyenesen kerékpárt kölcsönözzenek az iskolából, valamint az egyes osztályok számára is elérhetővé válik a kerékpáros osztálykirándulások szervezésére.

A projekt egy széleskörű kommunikációs kampányt is tartalmazott. Többek között megrendezésre került a kerékpáros nap, mely interaktív tanulási lehetőséget biztosított a résztvevők számára és egy fenntartható városi közlekedés vetélkedő is.

A kampány során megjelent a projekt a Kapos Extrában, látható volt a Kapos Tv műsorán, illetve hallható volt az N-Joy Rádióban is.

A projekt azonosítószáma:

KEOP-6.2.0/A/11-2011-0004

Kedvezményezett neve és elérhetősége:

Munkácsy Mihály Gimnázium
7400 Kaposvár,
Kossuth L. u. 48.

Közreműködő szervezet neve és elérhetősége:

Nemzeti Környezetvédelmi és Energia Központ Nonprofit Kft.
1134 Budapest,
Váci út 45.