Fecsketábor - Fecskeavató 2017

fecskebeszamolo

Augusztus 30-án reggel izgatottan gyülekeztek a „kisfecskék” a Munkácsy Gimnáziumban, ahol a számunkra megrendezett fecsketábor fő célja az ismerkedés és a csapatépítés volt.

Délelőtt megismerkedtünk osztályfőnökeinkkel és diáktársainkkal. Ezt követően minden tagozat egy indulóval és plakáttal mutatkozott be leendő tanárainak és évfolyamtársainak. A délután folyamán magyar, idegen nyelv, matematika, földrajz, fizika és kémia tantárgyakból mértük össze tudásunkat s gyűjtöttük a jól megérdemelt pontokat. A napot vidám tánccal zártuk.

Másnap is az - előző naphoz hasonlóan - reggeli tornával kezdtük, hogy felélénküljünk. Ezután három sportprogram - egy perc és nyersz, röplabda és sorverseny közül választhattunk. Minden csapat kitartóan küzdött a nyerés érdekében. Délután eszperente leveleket eszeltek a gyerekek, melyek felolvasásakor kreatív pólóinkat is megmutathattuk. A nap végén a közösségi szolgálattal kapcsolatos fontos tudnivalókról értesültünk.

A két nap elteltével mint leendő munkácsys diákok, fáradtan, de sok élménnyel és baráttal gazdagodva tértünk haza.

Ezúton szeretném megköszönni tanáraink munkáját és a felsőbb éves diáktársaink közreműködését.

Csapó Réka 9.d