Helikon Ünnepségek 2016

helikon

Hagyományos tavaszi programként április 21-én, kétbusznyi diákunk utazott Keszthelyre, hogy részt vegyen a három napig tartó Helikon rendezvénysorozaton. A dunántúli középiskolák legtehetségesebbjei (több, mint háromezer diák) a város minden pontján, különböző kategóriákban versenyeztek a minősítésekért. Képviseltettük magunkat női kar, komolyzene (szólóének és kamara), népzene, népdal, vers- és prózamondás, vizuális művészetek és irodalmi alkotás kategóriában is. Aki éppen nem szerepelt, a többieknek szurkolt, vagy a főtéren hallgatott bele valamelyik műsorba, de a színházban is folyamatosan látogathatók voltak a félórás versenydarabok. Esténként könnyű- és komolyzenei koncertek vagy táncházak szórakoztatták az arra vágyókat. A feledhetetlen élményeken kívül nagyszerű eredményeket is hoztunk magunkkal: arannyal büszkélkedhet Dús András magánének kategóriában és a csellókvintett zongorával. Ezüstöt kapott iskolánk női kara, Kovács Péter képzőművészeti, Csóti Lili irodalmi alkotásáért, Törzsök Roland citerajátékáért és a cselló-fuvola-zongora kvartett kamarazenéjéért. Kovács Johanna pedig bronz minősítést ért el népdalcsokrával. A sikerek és a hangulat mind hozzájárult ahhoz, hogy megtapasztaljuk a szervezők által oly sokszor emlegetett felejthetetlen "Helikon élményt".

Gombos Luca 10.e