Külföldi tanulási lehetőség középiskolásoknak!
Egy tanév a világ országainak egyikében

afs logo

Az AFS a világ legrégebbi és legnagyobb diákcsere szervezete; programjai keretében több mint 60 ország 13 000 diákja utazik évente.

A programok fő célja, hogy a diákok egy tanév alatt megismerjék a különböző nemzeteket, kultúrákat és aktívan fejlesszék nyelvtudásukat.

Az AFS program középiskolás diákoknak biztosít lehetőséget arra, hogy három, hat hónapot vagy egy évet töltsenek el egy másik kultúrában. A résztvevő diákok fogadócsaládoknál laknak, és ugyanúgy középiskolába járnak, mint itthon. A diákok a csereprogramért részvételi díjat fizetnek. Az AFS Magyarország saját ösztöndíj alapjából lehetőség van kiutazási támogatás pályázására is.

Hozzánk is 14-18 év közötti diákok érkeznek, akiknek keresünk olyan magyar fogadócsaládokat, akik vállaljak befogadásukat.

A kiutazás és a fogadás nem feltétele egymásnak.

A csereprogramba bárki (tanár, diák, szülő, iskola vagy támogató cég) bekapcsolódhat — akár önkéntessé válhat — az AFS irodán vagy a helyi önkénteseken keresztül.

AFS Magyarország Nemzetközi Csereprogram Alapítvány

További információ: http://www.afs.hu/
Iskolai összekötő: Törekes Melinda (tel.: 30/287-1620, e-mail: linda@pazmanykabel.hu)
Kaposvári körzetelnök: Sárközy Andrea (tel.:20/428-6544, e-mail: andrea.sarkozy@afs.org)